Anaokulundan İsteyin Atlıkarınca Çocukevi Yaratıcı Nesiller Zeki Çocuk Anaokulu
UÇAN BALON ANAOKULU ÜSKÜDAR
İstanbul Anaokulları >> Üsküdar Anaokulları >> Uçan Balon Anaokulu
     
YETKİLİ Ceren Talınlı / Müdür Psikolog : Benal Tanyel
ADRES Altunizade Mah. Çeken Sk. No: 3 Acıbadem – Üsküdar - İSTANBUL
TELEFON 0216 325 56 54 - 0216 327 33 51 - 0507 266 58 57
WEB www.ucanbalon.com.tr
MESAJ MESAJ GÖNDER
KROKİ Acıbadem Geliş Krokisi için tıklayınız
KROKİ Validebağ Geliş Krokisi için tıklayınız

AÇIKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


Günümüzde ebeveynlerin çocuklarını pedagojik ilkeler ışığında yetiştirmeye çalıştıkları gözlenmektedir. Doğumdan itibaren çocuğun kişiliğinin oluşumunda ve yapılanmasında temelin çocukluk döneminde atıldığı, bu dönemde olumlu olumsuz tüm yaşananların yetişkinlik döneminde kişinin hayatını etkileyeceği eğitimcilerce de kabul edilen bir gerçektir. Bu temelin en önemli yapıtaşları ise sevgi ve güvendir. Aile ortamında yeterli sevgi ve güven duygusuyla büyüyen, anaokulunda gerekli okulöncesi eğitimi alan çocuğun ilköğretim döneminde her alanda başarılı olacağı kesindir.

Uçan Balon Acıbadem Anaokulu, Sevgi ve Güven şemsiyesi altında “ OKUL ÖNCESİ DÖNEM YAŞAMIN TEMELİDİR, ÇOCUĞU HAYATA HAZIRLAYAN EN ÖNEMLİ SÜREÇTİR, HER ÇOCUK ÖZELDİR ” bilinciyle eğitim yapılmaktadır.

Uçan Balon Acıbadem Anaokulları ‘ nın amacı ; 2 - 6 Yaş Aralığındaki Öğrencilerimizin 5 temel gelişim alanında ( Psikomotor, Sosyal, Duygusal, Özbakım ve Bilişsel Alan ) gerekli yeterliliğe ulaştırmak ve İlköğretim Okul Olgunluğunu kazandırmak, özgüvenli, yaratıcı, iletişime açık paylaşımcı bireyler yetiştirmektir.

EĞİTİM PROGRAMI: Uçanbalon Anaokulları Acıbadem Kadıköy Anaokulu, Hafta Sonları ve Resmi tatiller dışında 12 ay açıktır. Uçan Balon Acıbadem Anaokulu, Programlaır Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programı ve Çoklu Zeka Kuramı çizgisinde hazırlanıp uygulanmaktadır. Eğitim çalışmalarımız her ay yazılı döküman ve cd şeklinde velilerimize verilmektedir.

BRANŞ DERSLERİMİZ: Uçan Balon Anaokulu Acıbadem ‘ de, İngilizce (Haftada 3 gün), Yaratıcı Drama, Müzik, Plastik Sanatlar ve Seramik Atölye Çalışmaları, Modern Dans, Satranç olarak verilmektedir.

REHBERLİK SERVİSİ: Uçan Balon Acıbadem Anaokulu Kadıköy, Tam Gün Psikolog Gözetimi, Çeşitli Gelişim Kontrolleri ve Gözlem Raporları Hazırlanmakta ve Velilerimize gönderilmektedir. Eğitim Döneminde Aile Katılımı Çalışmaları ve Veli Toplantıları yapılmaktadır.

İLKÖĞRETİM ÇALIŞMALARI: Görsel Algılama Çalışmaları, İşitsel algı çalışmaları, Dikkat ve Bellek çalışmaları, Temel Kavram çalışmaları, Problem çözme çalışmaları, El becerisi çalışmaları, Özbakım becerilerini geliştirme çalışmaları, Güven ve bağımsız davranış geliştirme çalışmaları.

YAZ OKULU: Uçan Balon Anaokulları Acıbadem, Temmuz ve Ağustos aylarında İngilizce, Plastik Sanatlar, Bahçe Satrancı, Kum Havuzunda Oyunlar ve Yüzmenin yanında gelecek seneye hazırlık mahiyetinde eğitim çalışmalarıyla hizmet verilmektedir.

Uçan Balon Anaokulları Acıbadem Şubesi

 
Facebook Paylaş
Acıbadem Uçan Balon Anaokulu Etkinlikleri