Anaokulundan İsteyin Atlıkarınca Çocukevi Yaratıcı Nesiller Zeki Çocuk Anaokulu
GELİNCİK ANAOKULU
İstanbul Anaokulları >> Kadıköy Anaokulları >> Bostancı Anaokulları
     
YETKİLİ Kurucu : Nurzat Öznur 0537 749 23 53
Okul Müdürü : Şerife Alipek
ADRES Eminalipaşa Cad. No:86/A Bostancı - Kadıköy İSTANBUL
TELEFON 0216 410 20 41 - 0216 372 84 58
WEB www.gelincikcocukevleri.com
MESAJ tıklayın

AÇIKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelincik Anaokulu - Bostancı 25 yıllık bilimsel bir macera ile birlikte hep yaşamın içerisinde yer aldı. Biz eğitimciler olarak çocuklarımızın gündelik yaşamda neler düşündüklerini, neler hissettiklerini, kendilerini nasıl ifade ettiklerini doğrudan onların ağzından öğrenmeye çalıştık ve çocukla ilgili eğitim ve öğretim dünyasında böylece emin adımlarla ilerledik. Çocukların gelişimlerine göre programlar hazırladık. Çocuklarımızın bireysel öğrenim ihtiyaçlarına göre yöntemler belirledik. Bu programları yıl içinde uygulamaya çalışıyoruz. Severek ve gülerek okula gelmeleri için hareketi ön planda tutuyoruz. Her gün İngilizce dersi yaparak ikinci anadili olarak çocuklarımıza alt yapı kazandırıyoruz. Branş derslerini de programın içine katıyoruz.
Gelincik Çocukevi olarak bizler yıl sonundaki karne ve diploma törenlerinde anne ve babalar ile birlikte ağladığımızda bu yalnızca duygusallıktan ibaret değildi. Bu aynı zamanda çocuklarımızla birlikte onca yolu geride bırakmış olmanın verdiği hayret, gurur ve sevginin ifadesidir.
Adım adım gittiğimiz bu çeyrek asırlık yolculuğumuzda çocuklarımız ile birlikte öğrendiklerimiz, öğrettiklerimiz bize referans olmuştur.
Çocuklarımızı büyütürken, gelecek hazırlığını yapmasına bu günün en güzel şekilde yaşamasına yardım etmek birinci görevimizdir.
Başkalarını da düşünebilmek, gerektiğinde kendi isteklerini bir süreliğine ertelemek, dünyada kendimizden başkalarının da var olduğunu bilerek davranmak , işte bu cümle büyümenin tarifidir.
Adım adım, düşe kalka büyümek bize olgunlaşmayı kazandırır.
Gelincik Anaokulu-Bostancı olarak bizler,
Çocuklarımıza;
- Bekleyebilmek
- Sabredebilmek
- Anlayabilmek
- Kendini tutabilmek
- Bilerek, anlayarak yaşamak
- Kendi ihtiyacı ile başkasının ihtiyacı arasındaki dengeyi kurabilmek
1985’ den beri çocukların kendi evi Gelincik Çocuk Evleri-Suadiye / Kadıköy

 
Facebook Paylaş
Gelincik Anaokulu Etkinlikleri