Anaokulundan İsteyin Küçük Dahiler Çocukevi Devir Anaokullar Atlıkarınca Çocukevi Yaratıcı Nesiller Zeki Çocuk Anaokulu
GELECEĞE ADIM ANAOKULU ACIBADEM
İstanbul Anaokulları >> Kadıköy Anaokulları >> Acıbadem Anaokulu
     
YETKİLİ Kurucu : Tuğba Gülerözü
Sorumlu Müdür : Zeynep Ayşe Tur
ADRES Acıbadem Mahallesi Gencay Sokak No:4 Üsküdar- İstanbul
TELEFON 0216 340 83 62 - 0533 376 32 90
WEB www.gelecegeadim.com
MESAJ MESAJ GÖNDER

AÇIKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL GELECEĞE ADIM ANAOKULU


OKULUMUZ VE BİNAMIZIN ÖZELLİKLERİ
Geleceğe Adım Anaokulu Acıbadem Kadıköy, Acıbadem Mahallesi Gencay Sokak No:4 Üsküdar- İstanbul adresinde siz değerli velilerimize ve de sevimli çocuklarımıza hizmet vermektedir. Okulumuz 400 m2 kapalı alan,150 m2 açık alana sahip olup, geniş ve oyuncaklarla donanımlı ,bahçe zemini çim görünümlü yeşil halılarla kaplanmıştır. Bahçemizin bir bölümü, çocuklarımızın oynamaları için Kum Havuzu , Fen- Doğa çalışmaları ve de Uygulama Bahçesine ayrılarak, doğal haliyle bırakılmıştır.

Bahçe içinde korunakl ı, müstakil dört katlı bir bina olu, yapı türü betonarmedir. Bina zemin etüd çalışmaları yapılmış olup, depreme karşı dayanıklılık raporu alınmıştır. Binamız TAM GÜVENLİK şirketi tarafından korunmaktadır . Dış kapı kameraları ile gün içinde okulun tam olarak kurumun güvenliği sağlanmaktadır.

Binamızın her katında; girişte hol ve mutfak yer almakta , çocuklarımıza ve kullanıma uygun bir şekilde dizayn edilmiştir.Katlarda banyo , tuvaletler , oyun ve etkinlik salonları , sınıflarımız yer almaktadır. Okulumuzda beş adet Derslik , iki adet Oyun Salonu, Uyku Odası, İdari Odalarımız ile Sinema Salonu, Spor Odası yer almaktadır.Okulumuz yirmi beş adet birbirinden bağımsız bölümleriyle ,Acıbadem’in en geniş mekanına sahip anaokulu özelliğini taşımaktadır.

Sınıflarımızda ve oyun salonlarımızda ; İlgi köşeleri, çok çeşitli oyuncaklar, kukla ve tiyatro köşeleri, trafik köşeleri , sağlık köşeleri, santraç öğrenim panosu, müzik köşesi top havuzu, arabalar ve tahterevalli vb. oyun ve eğitim araçlarıyla donatılmış bulunmaktadır. Spor salonumuz da tırmanma merdivenlerimiz , halatlarımız , denge ve özel jimnastik aletleriyle çocuklarımıza sabah jimnastiği yaptırılmaktadır. Sinema salonumuzda ;Projeksiyon , DVD ve Ses düzeni ile çocuklarımıza belgesel, eğitici film ve çizgi film izleme olanakları sağlanmaktadır.

Yaşlara göre uyumak ve dinlenmek amaçlı uyku odaları, üstü kapalı ve yan tarafları korumalı çeşitli aktivitelerin yapıldığı geniş bir teras katımız yer almaktadır.Fiziksel koşulları elverişli, geniş- ferah, bir mekân içinde, tavan yüksekliği 3,15 m. olan pencereleri büyük, havadar ve aydınlık dersliklere sahip olan okulumuzda her katta ayrı kombi ile ideal ısı ortamında, çocuklarımıza hizmet verilmektedir. Okulumuz M.E.B’lığının Okul Öncesi Eğitimi Mevzuatında yer alan, teknik şartnamesine uygun bir donanımla hazırlanmıştır. İ.B.B. İtfaiye Müdürlüğünce yeni mevzuata göre yangın merdivenlerimiz yapılmış olup, gerekli izin ve onaylarımız alınmıştır.

İç mekân, derslik ve salonlar parke olup, merdivenlerimiz antibakteriyel ve koruyucu olarak özel bir PVC malzeme ile kaplanmıştır.

Her kat girişinde; bölüm kapıları yer almakta ve katlar arasındaki geniş merdivenlerden, çocuklarımızın rahatça tutunarak çıkabilecekleri trabzanlar yerleştirilmiş ve böylece merdiven çıkışı kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

İLKE VE HEDEFLERİMİZ

Onuncu yılında başarılı hizmetine devam eden ÖZEL GELECEĞE ADIM ANAOKULU’ muz 05 Eylül 2011 tarihi itibari ile hedeflerimiz doğrultusunda yeni ve modern binasında hizmet vermenin mutluluğunu çocuklarımızla birlikte paylaşmaktadır.

Lâik ve çağdaş eğitim anlayışımızdan ödün vermeden sevgi ve paylaşım ortamında, yeteneğini ve yaratıcı gücünü kullanabilen ,özgürce düşünerek davranabilen ,bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Anne şefkati kadar sıcak bir ortamda, sevgi yumağı oluşturularak 02-06 Yaş grubu çocuklarımızın, oyun merkezli olarak eğitim, öğretim ve öz bakımları ile tüm ihtiyaçları özenle ve sağlıklı bir biçimde karşılanmaktadır.

Çağdaş bir Türkiye 'de, yarınlarımızın gelecekleri olan çocuklarımıza başarılı ve de sağlıklı hizmetler veren ,örnek bir okul statüsünde çalışmak en temel prensibimizdir.

Programlarımızda ki temel hedeflerimiz ; sevgiyle dolu , şefkatli bir ortamda, çoklu zeka kuramına göre; çocuklarımızın Psikomotor, Sosyal Duygusal Alan, Bilişsel Alan, Dil Gelişimi, Öz Bakım Beceri ve Yeteneklerinin en iyi şekilde desteklenerek gelişimlerini sağlamaktır.

İşleyiş

Hafta içi her gün 07:30 ile 19:30 saatleri arasında hizmet veren okulumuz da, çocuklarımızın ve ailelerinin ihtiyaçlarına göre alternatif programlar düzenlenmiştir.

3 ya da 5 Tam Gün Programı 07:30 19:00
3 ya da 5 Yarım Gün Programı 08:00 13:00 12:00 17:00
3 ya da 5 Uzun Yarım Gün Programı 10:00 16:00
Oyun Grubu 10:00-12:00 veya 10:30-13:30
Yarım gün programlarında ; Sabah Kahvaltısı + Öğle Yemeği, Ya da Öğle Yemeği + İkindi Kahvaltısı verilir.
Tam gün programlarında Sabah Kahvaltısı + Öğle Yemeği + İkindi Kahvaltısı verilmektedir.
Aylık yemek listemiz çocuklarımızın günlük kalori ihtiyaçlarına düzenlenmekte olup özellikle her gün süt, çorba ve meyve sunulmasına özen gösterilmektedir.

Anaokulumuz 18 – 36 aylık çocuklarımız için ‘’Oyun Grubu’’ , 36 – 72 aylık çocuklarımız içinde MEB 'nın‘’Okul Öncesi Eğitim Programı" doğrultusunda , çocuklarımızın yaş grupları ve gelişim özellikleri de dikkate alınarak hazırlanan plan ve programlarla eğitim ve öğretim çalışmaları başarılı bir düzeyde uygulanarak, çocuklarımız geleceğe adım adım ilerleyerek yetiştirilmektedirler.

Aylık eğitim programlarımız, her ayın ilk günü velilerimize gönderilerek gün içinde çocuklarımızla yürüttülen konuların takibi velilerimizce sağlanmaktadır.

Her gün çocuklarımız ile ilgili olarak o gün içinde neler yapıldığı , yemek ve uyku durumları ile birlikte öğretmenlerimizin özel notları velilerimize" Günlük "adıyla gönderilmektedir.

Ayrıca hafta da iki gün psikolog destekli eğitim çalışmalarımızla ,anne , baba ve çocuklarımıza rehberlik hizmetleri verilmektedir.

Branş Derslerimiz

İngilizce "Hafta da 5 gün"
Yaratıcı ve Eğitici Drama
Folklör ve Halk Oyunları
Müzik ve Orff
Resim ve Seramik
Modern Dans
Satranç

 

Facebook Paylaş
Geleceğe Adım Çocukevi Etkinlikleri