Suadiye İzci Anaokulu Küçük Dahiler Çocukevi Tulip Abla Anaokulu Atlıkarınca Çocukevi İlk Adım Çocukevi Zeki Çocuk Anaokulu
AYDOĞDU ANAOKULU FLORYA
İstanbul Anaokulları >> Bakırköy Anaokulları >> Florya Anaokulu
     
YETKİLİ Rabia Aksu ( Aydoğdu ) - Hicran Aksu 0530 875 86 83
ADRES Florya Cad. Selvi Sok. No:11 Florya - Bakırköy - İstanbul
TELEFON 0212 598 22 00 - 0212 598 39 01 - FAX : 0212 487 90 03
WEB www.aydogdukoleji.com
MESAJ MESAJ GÖNDER
KROKİ E-5 Geliş Krokisi için tıklayınız
KROKİ Sahil Geliş Krokisi için tıklayınız

AÇIKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vizyonumuz

1996 yılında başlattığımız okul öncesine yönelik çalışmalarımızı 2009 yılında açılan Florya şubemizle teknolojinin sağladığı tüm olanakları, standartları yüksek merkezlerde, uzman ve konusunda deneyimli kadromuzla birleştirdik. Okul öncesi eğitimde, çocuklarımızı yarına hazırlamada anne ve babaların en büyük yardımcısı olmayı hedefledik. Çocuklarımızı tanımlamıyoruz tanıyoruz.

Misyonumuz  
  21. yüzyılın hızla değişen şartlarında milli ve manevi varlığını koruyan, kültürel değerlerini benimseyen , olumlu kişilik temellerinin atılmasına yönelik eğitim anlayışı içinde her çocuğun kendine özgü nitelikler ve yeteneklerle doğduğunu kabul edip; çocuklarımızın sahip oldukları değerleri özgürce ifade edebilecekleri, geliştirebilecekleri ve yeni yetenekler kazanabilecekleri ortamlar ve olanaklar hazırlamak.

EĞİTİM DÖNEMİ: Okulumuz 12 ay kesintisiz eğitim vermektedir. Hafta Sonları ve Resmi tatiller dışında
BRANŞ DERSLERİMİZ: Jimnastik, Yüzme, Ata Binme, İngilizce, Bilgisayar, Satranç (standart olanlar)
Müzik (Enstruman, gitar, org v.b), Halkoyunları, Bale, Ritim ,Seramik (opsiyonel olanlar)
PROJE ÇALIŞMALARIMIZ: Proje tabanlı eğitim programımız ile öğrencilerimizin çok yönlü düşünmelerine, analiz-sentez yapmalarına ve çevrelerine baktıklarında detayları görmelerine, sosyalleşmelerine, bir konunun çok farklı yönleri olduğunu fark etmelerine katkı sağlamaktadır. Proje çalışmalarımız bir çalışmanın zamana yayılarak nasıl gerçekleştirildiğini, tek başına ya da küçük gruplar olarak yapılan çalışmaların bir araya getirildiğinde çok kapsamlı ve zengin projelerin oluştuğunu görmeleri açısından son derece önemlidir.

KARAKTER EĞİTİMİMİZ: Bir toplumun geleceğinin iyi yetişmiş, karakter sahibi insanlara bağlı olduğu tartışma götürmez bir gerçektir ve insanlar iyi ahlâkî karaktere kendiliğinden sahip olamazlar. Öğrenim çağındaki her bireyin uygun ahlâkî kararlar ve davranışlar sergilemesine yardımcı olacak değerler ve becerilerle donatılması kaçınılmaz olarak temel hedeflerimiz arasındadır. SORUMLULUK, YARDIMSEVERLİK, ÖZGÜVEN, DOSTLUK, DOĞRULUK, SAYGI, ÖZDENETİM, ÖZGÜVEN vs. konularıyla Karakter Okulu Programımız öğrencilerimizin, sorumluluklarını taşıyabilecekleri, makul seçimler yapabilmelerine imkân sağlayacak bilgi, beceri ve yeteneklerin geliştirilmesini hedeflemektedir.

REHBERLİK SERVİSİ: Okulumuzda Tam Gün Psikolog Gözetimi, Çeşitli Gelişim Kontrolleri ve Gözlem Raporları Hazırlanmakta ve Velilerimize gönderilmektedir. Eğitim Döneminde Aile Katılımı Çalışmaları ve Veli Toplantıları yapılmaktadır.

İLKÖĞRETİM ÇALIŞMALARI: Üretkenliği geliştirme Scamper çalışmaları, okuma yazma becerilerini geliştirme, eğik yazıya hazırlık ve ses çalışmaları, matematik çalışmaları, Görsel Algılama Çalışmaları, İşitsel algı çalışmaları, Dikkati güçlendirme çalışmaları, Temel Kavram çalışmaları, Problem çözme çalışmaları, El becerisi çalışmaları, Özbakım becerilerini geliştirme çalışmaları, Güven ve bağımsız davranış geliştirme çalışmaları.

 
Facebook Paylaş
Florya Aydoğdu Anaokulu Etkinlikleri