Anaokulundan İsteyin Atlıkarınca Çocukevi Yaratıcı Nesiller Zeki Çocuk Anaokulu
BİLGİDAĞI KOLEJİ ANAOKULU
İstanbul Anaokulları >> Ataşehir Anaokulları >>Ataşehir Kolej Anaokulu
   
YETKİLİ Rehberlik Birimi : Melek KASAPOĞLU
ADRES İnönü Mah. Kayışdağı Cad. No: 204 Ataşehir - İstanbul
TELEFON 0 216 575 58 00
WEB www.bilgidagikoleji.k12.tr
MESAJ MESAJ GÖNDER

AÇIKLAMA


 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilgidağı Koleji Anaokulu Ataşehir olarak, öğrenmeyi sevdiren, bedeni ve zihni kullanmayı öğreten, okul öncesi eğitimde yetenekleri keşfeden, mutlu, bireyler olarak yetişmelerine rehberlik etmek en büyük hedefimizdir. Bu hedefe giderken gerekli olan gücü, bilgi ve deneyimlerimizden, sevgimizden, ailelerimizle olan işbirliğimizden, teknolojiyi yakın takibimizden alıyoruz.

Bilgidağı Koleji Anaokulları Ataşehir, küçük yaştan itibaren başlayan İngilizce eğitimini Kolejimizin İlkokulunda İspanyolca ile birleştiriyoruz. Türk ve yabancı öğretmenler ile  öğrencilerimizin daha kolay öğrenmesini sağlıyoruz. Anasınıfı ile yabancı dili konuşma, dinleme, becerilerini geliştirirken, yapılan testlerle de gelinen noktayı tespit ederek ailelerle değerlendiriyoruz.

Bilgidağı Koleji Ataşehir'de, İlkokul sınıflarımızda akıllı tahta ile interaktif ve doğal öğrenme ortamlarını etkin bir şekilde kullanıyoruz. Bu şekilde öğrenmek daha eğlenceli, daha görsel ve daha hızlı gerçekleşmektedir.

Bilgidağı Koleji Ataşehir de anasınıfı ve ilkokukl öğrencileri, okulları sadece öğretim ve bilgi depolama alanı olarak görmekte, mutluluğu okul dışında aramaktadırlar. Biz Bilgidağı Koleji Anaokulu olarak; okulumuzda, öğrencilerimiz için yaşam alanı oluşturuyoruz. Oyun alanından, dinlenme alanına, sportif alandan, deney alanına kadar öğrencilerimizin mutlu olabileceği her şeyi düşünüyoruz.

Bilgidağı Koleji Anaokulu Ataşehir de, ailelerimiz, öğretmenler tarafından çocuğumuz ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olurlar. Katıldıkları aile içi iletişim, etkili anne baba olmak, gelişim döneminde çocuğum ve ben gibi konularda kendilerini geliştirme imkânı bulurken, öğrencinin başarısına giden yolda yalnız olmadıklarının farkına varırlar.

Okulumuzun Anasınıfında, çocuklarımızın yaparak yaşayarak öğrenmelerine dayalı bir eğitim ve öğretim sistemi uygulanmaktadır. Çocuklarımıza bilgi yüklemek yerine, bilgi kaynaklarına ulaşma yolları ve yöntemleri öğretilmektedir. Yabancı dili öğrenmeyi bilen, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda başarılı bireyler yetiştirilmesi hedeflenir. Anasınıfını bitirip İlkokul 1.sınıfa başlayacak çocuklarımıza deneyimli psikologlarımız tarafından okul olgunluk testi uygulanır ve sonuçlar aileleri ile paylaşılır.

Kolejimize bağlı anasınıfımızda olan çocuklarımıza kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir. Servis hizmetimiz tüm semt ve bölgelere bulunmaktadır.

Sizleri Sevgi ile Bilginin buluştuğu yere  Bilgidağı Koleji Anaokulu Ataşehir e bekleriz.

Facebook Paylaş
Bilgidağı Kpleji Anaokulu Etkinlikleri